Nieuwbouwwijzer
Alle nieuwbouwprojecten van Nederland verzameld op 1 verzameld - onafhankelijk en voordelig!

onafhankelijk
onafhankelijk en volledig





Nieuws

Nederlander rekent op corporaties

maandag 08-02-2010,

Negen van de tien Nederlanders noemen het zeer belangrijk dat woningcorporaties hun ‘kerntaken' uitvoeren. Daaronder rekenen zij: het verkorten van de wachtlijsten door het bouwen van huurhuizen en het energiezuiniger maken van huurwoningen. Bovendien ziet driekwart van de mensen een belangrijke rol voor de corporaties weggelegd als het gaat om de leefbaarheid in de wijk.

Dat blijkt uit een ‘flitspeiling' die het ministerie van VROM/WWI in januari liet uitvoeren. Minister Van der Laan stipte vandaag enkele conclusies aan in een overleg met de Kamer.

Representatieve groep
De peiling werd in januari door bureau Market Response uitgevoerd onder een representatieve groep van 2100 Nederlanders. Bijna eenderde (31 procent) gaf aan een (zeer) positief beeld te hebben van de woningbouwcorporaties. Eén op de tien (9 procent) had een (zeer) negatief beeld. Recente incidenten in de corporatiesector schaadde bij een derde van de mensen het vertrouwen, maar bij ruim de helft van de mensen maakte dit geen verschil.

De helft van de geënquêteerden zei neutraal te staan tegenover het werk van de corporaties of er niet bekend mee te zijn. De helft van de Nederlanders weet niet welke corporaties in hun buurt actief zijn.

Daadkrachtige woningbouwcorporaties
Minister Van der Laan stelde dat de volkshuisvesting niet zonder draag- en daadkrachtige woningbouwcorporaties kan. "Woningcorporaties zijn dé investeerders voor een betaalbare woningmarkt en dé investeerders in maatschappelijk vastgoed waarmee wijken en dorpen leefbaar blijven."

De minister maakte nog eens duidelijk dat hij de relatie met de corporatiesector wil verbeteren. De twee grote twistappels in die relatie - de vennootschapsbelasting die de corporaties moeten betalen en de wijkenheffing - gaat de minister betrekken bij de brede heroverwegingen. Daarbij doen werkgroepen aan het kabinet voorstellen om met ander beleid tot kostenbesparingen te komen. "Ik stel niet ter discussie dat de vennootschapsbelasting en de opbrengsten daarvan er kwamen, maar ik wil de ruimte bij de heroverwegingen benutten om alles in een keer integraal goed te doen op een manier die niet voor verdeeldheid met de corporaties zorgt." De minister wil daarbij ook de problemen die corporaties in krimpgebieden hebben meenemen.

Bron: Ministerie van VROM

(advertentie)

Verder in het nieuws

do
11-03
Ook garantie voor projectontwikkelaars
wo
10-03
Bouwsector telt meeste zakelijke geschillen
di
09-03
Bouw mist 1,5 miljard omzet door vorst
di
09-03
Overal in Nederland nieuwbouw bekijken
di
09-03
340 duizend woningen te veel in de pijplijn
ma
08-03
Kamer praat niet verder over Zuidas
ma
08-03
Duizenden woningen Den Haag krijgen aardwarmte
ma
08-03
Kopers hebben nog sterke positie op Nederlandse woningmarkt
di
02-03
Energielabel komt niet van de grond
di
02-03
Woningen op Open Huizen Dag worden sneller verkocht
ma
01-03
Bouwplannen Zuidas te grootschalig
vr
26-02
Verhuiskostenvergoeding vanaf nu ook voor particuliere verhuurders verplicht
wo
24-02
VROM heeft twee nieuwe bewindslieden
di
23-02
Bouwtijd kan met de helft korter
ma
22-02
Slappe start woningmarkt in 2010
ma
22-02
Eigen Huis: Gemeenten moeten in 2011 bezuinigen, niet de woonlasten verhogen
ma
22-02
Woningzoekenden dupe van politiek haastwerk
za
20-02
Cramer en Van der Laan bieden ontslag aan
vr
19-02
Huizenkopers kunnen tot ongeveer eind mei profiteren van koopsubsidie
wo
17-02
Wettelijke bedenktijd voor huizenkopers levert weinig op
di
16-02
VROM-Raad: 'Geen abrupte bezuinigingen'
di
16-02
Westzijde station Nijmegen moet aantrekkelijker worden
ma
15-02
Van der Laan in overleg over uitwerking regeling staatssteun woningcorporaties
wo
10-02
Kwaliteit oplevering bouw in Nederland verbeterd
wo
10-02
Blaricum opnieuw duurste woongemeente
wo
10-02
Nederlander over corporatie: bouw huurhuizen en maak woning energiezuinig
di
09-02
Makelaars verkopen lucht
di
09-02
Stroperige bouwprocedures grootste knelpunt woningbouw
ma
08-02
Nederlander rekent op corporaties
ma
08-02
Drie provincies delen ambities over de ontwikkeling van de Noordvleugel
ma
08-02
1,2 miljard euro voor stedelijke vernieuwing
ma
08-02
Procedures vormen bottleneck voor bouw
vr
05-02
Vakman nodig voor uw nieuwe woning?
wo
03-02
NVB dringt aan op snelle maatregelen om nieuwbouw te stimuleren
wo
03-02
Tweede Kamer praat over corporaties
di
02-02
Meer zuinige lampen per huishouden in 2009
di
02-02
Woonbond: 'Inkomensgrens 38.000 euro voor sociale huurwoning'
ma
01-02
Forse boetes voor Amsterdamse woonfraudeurs
vr
29-01
Aansprakelijkheid bij bouwprojecten niet altijd duidelijk
wo
27-01
Huurverhoging 1,2 procent in 2010
bekijk oudere nieuwsberichten...